SHARE YOUR ENERGY

16. říjen 2019, Praha

Jak spojit energii s udržitelností? Poznejte nejzajímavější projekty ve světě.

První energeticky soběstačná čtvrť na světě je ve Valencii. Nejudržitelnější budova světa stojí v Lausanne. A první gastromarket, který pohání 100% zelená elektřina, je v Praze.

Domy mezi sebou sdílejí energii ze slunce, data snižují uhlíkovou stopu domácností a Facebook, IKEA i Coca Colu začne brzy pohánět jenom zelená energie. Není to sci-fi, ale skutečnost.

Dokážeme mít i v Česku dostatek čisté energie?

Firmy vědí, že můžou jít příkladem, podpořit výrobce čisté energie a hledat možnosti, jak kvalitu dodávat svým zákazníkům, partnerům i planetě. Investoři vidí potenciál v inovacích a řešeních pro rozvoj udržitelných měst i podnikání.

Tvořme nové příležitosti, zapojme kreativitu a zachraňme tak naši planetu.

Start-upy i korporace. Technologie i crowdfunding. Architekti i vizionáři.

Všechny potkáte na konferenci Share Your Energy.

Sdílejte svoji energii, nápady a zkušenosti.

Tento říjen v Praze.

Potkejte naše speakery

Adriana Dergam

Adriana Dergam

Adriana Dergam

Vodafone

Adriana řídí ve Vodafone komunikaci a udržitelnost, kde se zasazuje o pozitivní dopady firmy na společnost. Ve Vodafone stála při vzniku první zelené sítě v Česku. Je členskou představenstva Nadace Vodafone a členkou Rady vlády pro lidská práva.

Camille Orthlieb

Camille Orthlieb

Camille Orthlieb

IttenBrechbühl

Environmentální inženýrka se specializací na certifikaci zelených budov ve společnosti Ittenbrechbühl. Na projektu sídla pro Mezinárodní olympijský výbor pracovala jako koordinátorka pro oblast udržitelnosti. Budova byla oceněna mezinárodně uznávanou certifikací LEED v4 a se skórem 93 vede tabulku všech budov postavených k dnešnímu dni.

Eva Neudertová

Eva Neudertová

Eva Neudertová

Skanska

Ve společnosti Skanska Reality se věnuje udržitelnějšímu způsobu rezidenční výstavby. Zajímá se především o to, jak budovy šetří vodu a energii. Tématu vody a životního prostředí ve stavebnictví se věnuje už od studia a v předešlých pozicích ve společnosti Aquion a Nicoll Česká republika.

Petr Rokůsek

Petr Rokůsek

Petr Rokůsek

Nano Energies

Vizionář v oblasti udržitelné energetiky a ekonomiky. V roce 2008 založil Nano Energies, která udržitelně obchoduje s elektřinou a přináší tak firmám i běžným uživatelům možnost efektivně a odpovědně nakládat s elektřinou. Je také zakladatelem investičního fondu Bluelight, který se specializuje na investice s pozitivním dopadem na život na Zemi.

Najada Begalla

Najada Begalla

Najada Begalla

Vodafone

Má na starosti dodavatele a nákup pro společnost Vodafone. Její hlavní motivací je zprostředkovat firmě zakázky s dodavateli, kteří se chovají odpovědně. Právě teď stojí za největší zakázkou na nákup obnovitelných zdrojů pro Vodafone v Evropě.

Fransisco Benedito

Fransisco Benedito

Fransisco Benedito

Climate Trade

Jeden z Top 100 světových fintech influencerů pro cíle udržitelného rozvoje a spoluzakladatel Climate Trade, blockchainového tržiště pro investování do udržitelnosti, financování a vyrovnání emisí skleníkových plynů. Francisco založil vícero startupů zabývajících se obnovitelnou energií.

Sven Pluut

Sven Pluut

Sven Pluut

ZonnepanelenDelen

Spoluzakladatel ZonnepanelenDelen, přední nizozemské crowdfundingové platformy pro solární energií. Daří se jim urychlovat a zjednodušovat digitalizaci financování solárních zdrojů energie. Sven je díky své práci v oblasti obnovitelných zdrojů a klimatu držitelem ocenění Organizace spojených národů, UN Momentum for Climate Change.

Eric Appleton

Eric Appleton

Eric Appleton

Energy Systems Catapult

Pracuje v Energy Systems Catapult na platformě, která pomáhá start-upům dostat na trh novinky a inovace v oblasti čisté energetiky. Zajímá se zejména o digitální platformy a možnosti, které poskytují pro lokální energetické systémy. Dříve zastával seniorní pozice v BlackBerry, AT&T a British Telecom.

Martin Barry

Martin Barry

Martin Barry

reSITE

Založil a vede Manifesto Market, nebo konferenci reSITE. Původně krajinný architekt z New Yorku dnes žije v Praze, kde ukazuje a posouvá možnosti využití veřejného prostoru s důrazem na udržitelnost, šetrné nakládání se zdroji a zkrášlení městských brownfieldů.

Erki Ani

Erki Ani

Erki Ani

Cleantech ForEst

Ředitel inkubátoru Cleantech ForEst, která je estonským lídrem rozvoje zelených technologií a udržitelného podnikání. Jejich akcelátor a mentorský program už přivedl na trh desítky podobně zaměřených startupů. Každoročně pořádají několik akcí zvyšujících povědomí o udržitelném rozvoji a trendech v ochraně životního prostředí.

Ignacio Garcia Faubel

Ignacio Garcia Faubel

Ignacio Garcia Faubel

Barrio La Pinada

Podnikatel v digitální sféře. Od února 2019 vedev Barrio La Pinada, první udržitelné městské části ve Španělsku inovace a rozvoj. La Pinadu dotvářejí samotní obyvatelé čtvrti, kteří kromě stavby zelených střech a komunitních zahrad provozují i vlastní mikrogrid a do plánování zahrnuli i projekt sdílení energie mezi sousedy.

Robin Kirschke

Robin Kirschke

Robin Kirschke

IttenBrechbühl

Architekt stojící v čele poboček švýcarské společnosti IttenBrechbühl v Lausanne a Ženevě. Vedl rekonstrukci jednoho z největších švýcarských nádraží v Ženevě, sídla banky HSBC, kde za fasádu čtyř historických budov ukryl například vertikální zahrady a spolupracoval také na projektu oceňovaného sídla Mezinárodního olympijského výboru.

Aron Lazarchick

Aron Lazarchick

Aron Lazarchick

Škoda Auto

Pracuje ve Škoda Auto na rozvoji elektromobility a vytváření udržitelných, propojených a finančně nenákladných systémů skladování energie. Věnuje se využití recyklovaných bateriových článků, optimalizuje algorytmy napájení a vytváří možnosti nabíjení z autobaterií do sítě.

Moderátor

Stanislav Chvála

Stanislav Chvála

Generální ředitel Nano Energies. Věnuje se hledání nových způsobů a cest, které by připojily k čisté a lokální energii co největší množství domácností a firem. Pracuje také na vylepšování řízení energetické flexibility a možnostech sdílení elektřiny.

Program

Pracovním jazykem konference je angličtina se simultánním překladem do češtiny.

Stará čistírna odpadních vod, Praha

Stará čistírna byla postavena v roce 1906 v době první urbanistické revoluce, kdy čistá tekoucí voda byla ta vymoženost, kterou jste chtěli doma mít. Teď, když naše města rychle rostou a trápí nás sucho, téma čisté tekoucí vody je pro nás opět aktuální.

Tato krásná budova nám všem přinese mnoho inspirace, nápadů a podělíme se o příklady, jak budovat udržitelné byznysy a sdílet naši energii.

Objevujte s námi 16. října čistou energetiku, udržitelné podnikání i podzemní kanály!

Energii už sdílejí

Hlavní mediální partner

Mediální partneři